Sekrety Pięknego Ogrodu


Dołącz do 27.000 osób, które za darmo
raz w tygodniu otrzymują na e-mail
porcję aktualnych porad ogrodniczych:

Co Robić Aby Twój Ogród Był Piękny i Zdrowy
Sekrety Ukrywane Przez Zawodowych Ogrodników
Kupony rabatowe na zakupy w sklepach ogrodniczych

Tak, ja też chcę z tego korzystać!

Twój e-mail:

Twoje Imię:

Uwaga: na podany adres e-mail otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie przystąpienia do biuletynu. Aby zakończyć rejestrację naciśnij link w otrzymanej wiadomości.

Wypełnienie formularza oznacza akceptację naszej Polityki Prywatności


Wiewiórka pospolita

3

Autor: Herbi | Atakowane rośliny: Byliny, Drzewa owocowe, Krzewy owocowe, Rośliny cebulowe, Rośliny sadownicze, Warzywa | | Wpisano 19-07-2010

Objawy: Nadgryzione pąki kwiatów i młode przyrosty roślin, zjedzone orzechy i owoce. Wykopane i zjedzone świeżo posadzone cebule. Zjedzone przechowywane  w altanach korzenie warzyw i owoce. Zdarta kora z drzew. Zimą zjedzona karma wyłożona dla ptaków
Atakowane rośliny: Cebule roślin ozdobnych, młode byliny, warzywa korzeniowe, mięsiste korzenie piwonii, młode drzewa i krzewy owocowe.
Przyczyna: Wiewiórka (Sciurus vulgaris) zjada nasiona drzew, jagody, grzyby, pączki roślin,

jaja, młode ptaki. Bywa też szkodnikiem upraw w ogrodzie. Uszkodzenia kory młodych drzew owocowych niekiedy bywają poważne. Wiewiórka jest typowym zwierzęciem nadrzewnym. Żyje na drzewach i znakomicie skacze. Wierzch jej ciała jest czerwonobrązowy, brązowy lub czarny, spód biały. Ma puszysty ogon, a zimą na uszach pędzelki z włosów. Zajmuje dziuple drzew, opuszczone gniazda ptasie lub buduje swoje gniazda z gałęzi, trawy, mchu. Zimą nie zapada w sen zimowy.
Zwalczanie niechemiczne: Wiewiórki podlegają w Polsce całkowitej ochronie. Walczyć można z ich uciążliwością przez osłanianie drucianymi koszami świeżo posadzonych cebul. Zakładać karmniki dla ptaków w miejscach niedostępnych dla wiewiórek.
Zwalczanie chemiczne: Nie dotyczy.

Comments (3)

No proszę, a wiewióreczki to bym nie posądzał o wyrządzanie szkód w ogrodzie… dobrze wiedzieć, choć i tak walczyć z nimi nie bedę.

Są cudne. Dowiedziałam się właśnie, że widziano w moim ogrodzie wiewiórkę. Ciesze się z tego.

Tak, urocze! Tyle, że wygryzły świeżo położone ocieplenie dachu i urządziły tam sobie gniazdo.Może ktoś zna na to sposób?

Napisz komentarz